top of page
Pro-Am: Stardance pro všechny 

Pro-Am soutěže může tančit kdokoliv, kdo má chuť to zkusit. V páru tančí vždy jeden profesionál nebo profesionálka a amatér či amatérka (Pro-Am). Jak se definuje profesionál a amatér najdete v sekci Soutěž/Pravidla. 

 

Ty odvážnější tanečnice nebo tanečníci brzy vyjedou na soutěž, běžné ale je i to, že má někdo chuť si párkrát do měsíce na sále zatančit se zkušeným profesionálem, něco nového se naučit a na soutěže vyjede později nebo vůbec. Věkově soutěž není omezena, tančit mohou všichni dospěláci. Máte tak možnost zkusit to, co zažívají hvězdy v televizním pořadu Stardance. 

V letošním ročníku soutěže Prague Dance Challenge se otevírá i speciální kategorie Para Dance Sport Challenge, ve které mohou zazářit i tanečnice a tanečníci na vozíku. 

Bejby už nebude sedět u počítače!

Jak tedy začít?

1. krok - nebát se!

Nebát se napsat, nebát se, že něco zkazím, nebát se to poprvé zkusit.

 

V první řadě je fajn najít tu správnou taneční školu nebo klub, který dělá kurzy Pro-Am. Kurzy, které vám budou vyhovovat ať už časově, lokalitou nebo zkušenými lektory. Možností pro dámy je také začít v Ladies kurzech, kde se můžou zbavit počátečních obav.

 

Pokud nevíte, kde najít ty správné kurzy, napište a my zkusíme poradit. Máme přehled o možnostech speciálně v rámci Prahy, ale i v jiných oblastech ČR. 

 

My osobně máme nejblíž k Taneční škole HES, kde pořádáme kurzy Ladies pro dámy. V TŠ HES je také možnost věnovat se individuálně Pro-Am pod vedením zkušených profesionálů, například i těch, co tančili v opravdovém Stardance. 

Pokud se pohybujete na vozíku, baví vás tanec a chtěli byste zkusit tančit na vozíku, ozvěte se Vítězslavu Rázkovi ze Svazu učitelů tance, který je jak profesionálním tanečníkem, tak trenérem této kategorie a on Vám poradí, co je potřeba k tomu, aby jste začali také trsat na vozíku.

(vitezslav.razek@sut.cz, 732433408). 

​​

2. krok - žádný učený z nebe nespadl

Profesionální tanečník vás začne připravovat a učit podle vašich schopností a možností. Jak často a za jakým účelem budete trénovat, záleží jen na VÁS. Někdo rád tančí jen tak pro radost, někdo ví už od začátku, že až bude připraven, chce vyjet na soutěž. 

 

Pokud máte pocit, že vám to fakt nejde, neklesejte na mysli. Takové pocity má častokrát i ten nejzkušenější tanečník nebo tanečnice. Zkuste si poklábosit s kýmkoliv, kdo také chodí na tréninky. Pocity se dost často shodují a opakují. Hlavní je vydržet a nevzdávat to, pokud vás to baví! 

3. krok - blíž ke hvězdám Stardance

​A JE TO TADY !

Už chodíte na kurzy, máte individuální lekce s profíkem a chcete tu dřinu a spousty propocených triček zúročit. Teď už jen stačí vašemu profíkovi říct, že chcete na soutěž. Přidejte se na Facebook do skupiny Pro-Am Dance CZ, kde se dá v současnosti dobře informovat o již vypsaných soutěžích. Domluvte se, na jakou soutěž poprvé vyrazíte (poprvé se třeba jeďte jen podívat, když budete chtít), jakou kategorii zkusíte tančit a jaký poplatek si váš profesionál za soutěž bude účtovat.

 

Ohledně image na soutěž by vám měl poradit taktéž váš profík, nebo se obraťte na skvělé vizážistky taneční image, které zveřejníme před soutěží.

V červnu se na vás budeme těšit na Prague Dance Challenge!

 

A JAK CELÉ PRO-AM VZNIKLO?

Pro-Am ve světě

Všechny důležité mezinárodní asociace tanečního sportu, včetně Světové taneční federace a Mezinárodní asociace tanečního sportu, nabízejí Pro-Am soutěže jako součást pořádaných akcí. Nejstarší taneční soutěž na světě, Blackpool Dance Festival, představila svou první Pro-Am událost už v roce 2014. Dnes je tato forma tance v zahraničí hojně rozšířená. Řetězy franšízových Pro-Am studií, jako jsou studia Arthur Murray a Fred Astaire, se nacházejí po celých Spojených státech. V Evropě jsou to například studia Agens Pro-am (Německo) nebo ProAm-Tanzen (Rakousko).

 

Pro-Am v ČR

Obliba tancování Pro-Am v ČR stále roste. Pro-Am kurzy začaly nejdříve pořádat velké taneční školy nebo jednotlivci a další se stále přidávají. V současnosti máme v ČR už i mistrovské soutěže (Prague Dance Festival for All) a v roce 2019 vznikl i první ranklist amatérských tanečníků a tanečnic Diamond Tour. Dále se chystá zavedení ranklistu pod profesionálním Svazem učitelů tance (SUT), který má v ČR tradici od roku 1895. 

bottom of page